Ubytovacie zariadenie Pokrok

Správkyňa zariadenia:

Viera Štefányová
tel.: + 421 52 4422 423
Horný Smokovec 062 01

 

Bližšie informácie a objednávky:

RNDr. Daniela Lukáčová
miestnosť: D1.38
tel: +421 2 6729 5288
lukacova@euba.sk

Zariadenie poskytuje celoročné rekreačné pobyty pre študentov, doktorandov, zamestnancov Ekonomickej univerzity v Bratislave a verejnosť. Nachádza sa v najstaršej tatranskej osade ležiacej na južnom svahu Slavkovského štítu v Starom Smokovci v blízkosti železničnej stanice Pekná vyhliadka.

Možnosti programu:

V letnom období je Starý Smokovec vhodným východiskom pre kratšie a celodenné túry. Pre menej náročných turistov je lákavá návšteva Studenovodských vodopádov s neďalekou Rainerovou chatou z r.1863 alebo Obrovský vodopád a návšteva Zamkovského chaty. Pre náročnejších sú sprístupnené neďaleké doliny: Malá Studená dolina s Téryho chatou a Veľká Studená dolina so Zbojníckou chatou. Z vrcholov je turisticky sprístupnený Slavkovský štít (2452m) zo Smokovca na Hrebienok. Zo Smokovca vedie na Hrebienok pozemná lanovka. V zimnom období je tu možnosť lyžovania pre nenáročných na umelo zasnežovanom svahu Jakubkova lúka. Pre náročnejších slúži svah na Hrebienku, zjazdovka do Starého Smokovca, prípadne sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. Na bežecké lyžovanie slúži okruh medzi Starým Smokovcom a obcou Gerlachov, alebo okruh nad podtatranskou osadou Nová Lesná. Vhodný je aj chodník Cestou slobody.

Ubytovacia kapacita:

Typ izby

Počet izieb

3 posteľová

2

3 posteľová + 2 prístelka

2

2 posteľová + 2 prístelka

3

Sprchy a WC sú spoločné

 

 

 

 

 

Prevádzka Ubytovacieho zariadenia Pokrok je v zmysle Internej smernice č. 2/2014 upravujúcej ceny za poskytované služby v ubytovacích zariadeniach EU v Bratislave (VZ VIRT, Pokrok a Jarabá).

Objednávka ubytovania v rekreačnom zariadení Pokrok