Ubytovacie zariadenie Jarabá

Chata Jarabá:

telefón: +421 48 6195 142
Chatár: Igor Macko
telefón: +421 48 6195 269

 

Bližšie informácie a objednávky:

RNDr. Daniela Lukáčová
miestnosť: D1.38
tel: +421 2 6729 5288
lukacova@euba.sk

Rekreačná chata odborovej organizácie EU, nachádzajúca sa pod sedlom Čertovica z južnej strany Nízkych Tatier, v blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom. V chate sú k dispozícii 2 až 6 posteľové izby. WC a sprchy s teplou vodou sú spoločné. Stravovanie je individuálne, k dispozícii je kompletne vybavená kuchyňa s riadom, chladničkou a mikrovlnkou. Za dedinou z juhu i severu sa nachádzajú 2 pramene minerálnej vody, nie je potrebné donášať minerálku z Bratislavy alebo Košíc. Pri chate je ohnisko na večerné posedenie pri ohníku a opekaní. V chate sa nachádza veľká spoločenská miestnosť, vhodná aj na usporiadanie menších kurzov.

Možnosti programu:


Na križovatke Mýto pod Ďumbierom je po pravej strane hotel, ktorý je na veľmi peknej úrovni, vo vnútri je možnosť si veľmi príjemne posedieť, je tam bazén, sauna, vonku je tenisový kurt, volejbalové ihrisko a hlavne je tam drevená koliba, kde sa dá večer príjemne posedieť. Veľa takýchto možností je aj na Táloch, či hotel Partizán (bazén, sauna), hotel Stupka (bazén, sauna, kolky, tenisové kurty) a hlavne na Táloch je vonku bazén (trochu studená voda) a nový golfový areál.

jarabaČo sa týka cyklistiky, sú tu pekné trasy, s tým, že si treba uvedomiť, že nejaký ten kopec sa vždy vyskytne, ale pre zdatných je veľmi veľa možností. Z hľadiska turistiky je tu tiež veľa možností: dá sa ísť buď na Tále, Krpáčovo (je tam jazero - plávanie, člnkovanie), ďalej Srdiečko, Kosodrevina, stadiaľ je veľa možností buď na Chopok alebo magistrálou na Ďumbier, alebo na Vajskovské vodopády atď. Ďalej aj z Chopku na Ďumbier. Z Jarabej sa dá ísť na Čertovicu a stadiaľ sa dá urobiť túra na Ďumbier, alebo do Maluzinej na Onistie, je to krásne vápencové pohorie s najkrajšou vegetáciou kvetov - napr. plesnivca. Ďalej do Osrblia, alebo stred Slovenska - Hrb.

Na Mýte pod Ďumbierom je Ranč - sú tam koníky, jazdiareň, je možnosť zajazdiť si na koňoch. V dedine Mýto pod Ďumbierom sa nachádza dobre vybavený salaš s celodenným stravovaním, s typickými slovenskými jedlami (bryndzové, gazdovské halušky, bryndzové pirohy, baraní guláš ap.)


Rekreačné pobyty sú týždňové, nástup vždy v pondelok predpoludním, odchod v nedeľu doobeda.

Pri prideľovaní pobytov sú uprednostňovaní členovia odborov.

jaraba jaraba

Ubytovacia kapacita:

Typ izby

Počet izieb

2 posteľová + 1 prístelka

3

3 posteľová + 1 prístelka

4

WC a sprchy sú spoločné

 

 

Prevádzka Ubytovacieho zariadenia Jarabá je v zmysle Internej smernice č. 2/2014 upravujúcej ceny za poskytované služby v ubytovacích zariadeniach EU v Bratislave (VZ VIRT, Pokrok a Jarabá).

Objednávka ubytovania v rekreačnom zariadení Jarabá