Letná škola Berkeley

Centrum severoamerických štúdií (CNAS) Ti prináša možnosť študovať na University of California Berkeley (UCB). Berkeley ponúka prostredníctvom svojich medzinárodných reprezentačných centier príležitosť zahraničným študentom v letných mesiacoch študovať spolu s domácimi. Vybrať si môžes dva z viac ako 600 ponúkaných kurzov vo viac ako 80 vedných oboroch.

Od mája do augusta máš na výber 6, 8 a 10 týždňové termíny, počas ktorých môžeš na univerzite študovať od cudzích jazykov, humanitných a sociálnych vied, cez architektúru, ekonómiu, obchod, podnikanie, či vzdelávanie, až po strojárstvo, verejné zdravotníctvo alebo moderné umenie.

Ak sa zúčastníš krátkeho informačného pohovoru v CNAS, na štúdium na UCB nepotrebuješ jazykový certifikát. Ako študent UCB Summer Sessions sa môžeš následne navyše stať regulérnym študentom UCB. Po dohode s domácou univerzitou sa Ti zároveň kredity z Berkeley môžu započítať aj do Tvojho štúdijného plánu.

Ako medzinárodné reprezentačné centrum ponúkame UCB Summer Sessions už šiestym rokom študentom z regiónu V4 i zahraničným študentom študujúcim na Slovenku. Program absolvovalo od roku 2010 už 30 študentov zo Slovenska. Ty môžeš byť ďalším, kto navštívi fascinujúcu Kaliforniu!

Informatívna cena zahŕňa stravu, registračný poplatok, medzinárodný administratívny poplatok, učebné knihy a materiály, ako aj zápisné na kurzy. Berkeley ponúka viaceré formy ubytovania, stačí si vybrať!

Ďalšie informácie a prípadne kontakt s absolventami programu Ti rád poskytne Gabriela Pleschová (gabriela.pleschova@euba.sk) z Centra severoamerických štúdií. Viac na : summer.berkeley.edu